Slide 1 Slide 1
Kurul Hizmetlerimiz Ödül Alanlar Makaleler Medyada Biz Eğitimler Bildirgeler
2010 Yılı Meslekte Etik Davranışları Teşvik Ödülleri

Toplumsal Etik Derneğince 17 Ocak 2011 tarihinde Ankara Ticaret Odası Meclis Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde "2010 Yılı Meslekte Etik Davranışları Teşvik Ödülleri" verildi. Açılışta konuşan Toplumsal Etik Derneği Genel Başkanı Ahmet Akgün, "Toplumu iyiye yöneltmek ve kötülüklerle mücadele etmek" için dernek olarak çalıştıklarını söyledi. Türkiye'de demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlediği bir iklim istediklerini ifade eden Akgün, dernek olarak kamu kurumlarına, siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine ve bireylere karşı eşit mesafede ve tarafsız olduklarını belirtti. Ödüllendirmede seçtikleri mesleklerin en fazla etik tartışmalarının yapıldığı kategoriler olduğuna dikkati çeken Akgün, ödül alanları kutladı. Daha sonra, ödüle layık görülenlere teşvik belgeleri ve plaketleri takdim edildi.

Kurulumuz Başkan Vekili Sayın Erdoğan Kesim'in de katıldığı törende verilen ödüller şunlardır;

  • Törende, "Etik İlkelere Uygun Yayıncılık Ödülü", yazar, programcı ve belgeselci Can Dündar'a verildi.
  • "Din Kurallarını Uygulamada Tarafsızlık Ödülü"ne ise Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu layık görüldü. Ödülünü Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ'dan alan Bardakoğlu, etik değerlerin oldukça yıprandığı bir dünyada böyle bir listede yer almanın kendisi için mutluluk verici olduğunu ifade etti.Bardakoğlu, "Güzel ahlak olmadan, etik değerler olmadan dindarlığımız ve insanlığımız olgunlaşmaz" dedi.
  • "Eğitimde Önderlik ve Toplumu Bilinçlendirme Ödülü"nü Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan aldı.
  • "Yönetimde Etik İlkelere Uygun Davranış Ödülü" ise Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e verildi.
  • "Tarafsız Habercilik"ödülüne ise ANKA Haber Ajansı layık görüldü. ANKA Haber Ajansı Genel Müdürü Veli Özdemir, plaket ve teşvik belgesini, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Daire Başkanı Onur Bezirci ile Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Genel Müdür Yardımcısı Cevdet Öksüz'den aldı.
  • "Çevreye Duyarlılık"ödülünün sahibi ise uzman biyolog, sinema sanatçısı, öğretim üyesi ve politikacı Ediz Hun oldu. Hun'a ödülünü, Başbakanlık Etik Kurulu Başkan Vekili Erdoğan Kesim ile TEMA Vakfı Temsilcisi Kürşat Yazıcıoğlu verdi.

 

Kullanıcı Adı :
Şifre :
Üye Ol   
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Copyright © 2011 Toplumsal Etik Derneði - AC Software Solutions