Slide 1 Slide 1
Kurul Hizmetlerimiz Ödül Alanlar Makaleler Medyada Biz Eğitimler Bildirgeler
ONLAR İNSAN…

Toplumsal Etik Derneğinden Duyurulmuştur,

ONLAR İNSAN…

Ulus olarak son zamanlarda terör, trafik kazaları ve depremle ilgili üst üste acılar yaşamaktayız. En son yaşanan; 23 Ekim 2011 Van ve Erciş yöresi depreminde yakınlarını kaybedenlere, Tanrıdan rahmet yakınlarına sabır ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Deprem; doğal bir felakettir. Önleyemeyiz. Ancak bu kadar çok insan kaybı önlenebilirdi. Deprem yönetmeliğine uyulmaması, yapılarda malzemeden çalınması, denetimsizlik vb. birçok faktörün kayıpların fazla olmasında etken olduğunu herkes biliyor. Biz de işin bu boyutunu, deprem öncesi ve sonrası eğitimsizliği eleştiriyoruz. Bunlardan ders çıkarılmasını istiyoruz.

Toplumsal Etik Derneği olarak esas üzerinde durduğumuz konu; bazı çevrelerce depremdeki kayıplara İNSAN boyutunda değil, etnik köken boyutunda bakılmasıdır. Trafik kazasında, örn; 15 kişi yaşamını yitirdiğinde etnik kökenine bakılmazken, 24 şehit için etnik köken ayırımı yapılmazken, bu depremde bölgesel ve etnik anlamdaki ayrımcılığı içimize sindiremiyoruz. Bir kısım medyada ve sosyal paylaşım sitelerinde insanların bu acıya duyarsızlığını kabullenemiyoruz. Yurt dışına, örn: Somali halkına yardım eden ülkemizin duyarlı insanlarının, depremde de bütün birlik beraberlik duygularını harekete geçirmesini ve aynı duyguları ÖTEKİLEŞTİRMEDEN davranışa dönüştürmesini bekliyoruz.

Gün; acıların paylaşılması ve empati zamanıdır. Acı; ülkemizde yaşayan “ İNSANLARIN ACISI” dır.

Kamuoyuna saygıyla sunuyoruz.

AHMET AKGÜN

TOPLUMSAL ETİK DERNEĞİ GENEL BAŞKANI

25/10/2011

İletişim;

0532 434 32 32/ 0543 409 29 39

Kullanıcı Adı :
Şifre :
Üye Ol   
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Copyright © 2011 Toplumsal Etik Derneði - AC Software Solutions