Slide 1 Slide 1
Kurul Hizmetlerimiz Ödül Alanlar Makaleler Medyada Biz Eğitimler Bildirgeler
12 HAZİRAN MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ

  Toplumsal Etik Derneği’nin “12 HAZİRAN MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ” ile ilgili AÇIKLAMASI:

  12 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Seçimlerinin propaganda çalışmaları aşamasında; siyasi parti liderlerinin maksatlarını aşacak şekilde muhataplarına karşı öfke ve kızgınlıklarını kontrol edemeyerek hitap etmeleri, toplumda “ÇATIŞMA RİSKİ” yaratmaktadır. Mitinglerde, toplantılarda ya da medya programlarında; seçilen üslup ve ses tonları, hoşgörü ve demokrasi kültürüne uygun düşmemektedir. Bu davranışlarından dolayı toplum, parçalara bölünme riski taşımaktadır.

  Ayrıca seçim günü; seçmenler baskısız ve tarafsız güven ortamında özgürce oylarını kullanabilmelidirler. Halkın tercihleri; sandık kurulu, ilçe seçim kurulu, il seçim kurulu ve yüksek seçim kurulu süreçlerinde adil ve hilesiz bir şekilde sonuçlandırılmalıdır. Aynı şekilde sandık kurullarında da; görevli memurlar ve siyasi partilerin temsilcileri ve müşahitleri, görevlerini adil ve hilesiz olarak yerine getirmelidir.

  Sandık kurullarından gelen sonuçların seçim kurullarında elektronik ortamda birleştirme süreçlerinde hile yapılacağı dedikoduları ŞİMDİDEN yayılmaktadır. Olası hileleri önlemek için; siyasi partilerin sandık görevlileri tarafından temin edilen tutanaklar kontrol edilerek, varsa itirazlar yasal süre içinde yapılmalıdır. Bilindiği gibi itirazlar, seçim kanunu gereğince sandıktan başlamak üzere zaman sürecini takip etmektedir.

  2011 Seçimleri, demokrasimiz açısından çok önemlidir. Seçimin, çatışmasız ortamda ve bir bayram havasında geçmesini temenni ediyoruz.

Saygılarımızla…

AHMET AKGÜN

Toplumsal Etik Derneği Genel Başkanı

06/06/2011

İLETİŞİM:

0532 434 32 32

0543 409 29 39

Kullanıcı Adı :
Şifre :
Üye Ol   
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Copyright © 2011 Toplumsal Etik Derneði - AC Software Solutions