Slide 1 Slide 1
Kurul Hizmetlerimiz Ödül Alanlar Makaleler Medyada Biz Eğitimler Bildirgeler
RAMAZAN YARDIMLARI”na DAİR GÖRÜŞLERİMİZ

 

TOPLUMSAL  ETİK DERNEĞİ’nden Duyurulur:

“RAMAZAN YARDIMLARI”na  DAİR  GÖRÜŞLERİMİZ:

 Her Ramazan ayında olduğu gibi,  bu yıl da siyasi partilerin, belediyelerin, şirketlerin, vakıfların, derneklerin iftar çadırları olacağını, çeşitli restoranlarda iftar yemekleri verileceğini, ayni ve nakdi yardım paketleri dağıtacaklarını biliyoruz. Ayni ve nakdi yardımların, insani olduğu gibi reklam ve propaganda amacı da taşıdığı bir gerçektir. Bu bağlamda;

*iftar çadırlarına ihtiyacı olan da, olmayan da gitmektedir. Kişilerin otokontrolünü sağlayabilmek için, görsel ve yazılı basın aracılığıyla ve çadır alanında pankartlarla uyarıcı denetim sağlanmalıdır.

*Siyasilerin, iş adamlarının iftar yemekleri şaşaalı ziyafetlere dönüşmektedir. Paylaşım niteliğini aşmakta, amaçtan uzaklaşıp “yarış” haline gelmektedir.  Siyasi partilerin genel merkezleri, il ve ilçe başkanlıkları ve belediye başkanlıklarının bu yarış niteliğindeki iftar yemeklerine kısıtlama getirmeleri gerekmektedir. 

*Belediyelerin, siyasi partilerin, işadamlarının ve sivil toplum örgütlerinin yardım paketlerinin üstündeki yazılarla açıkça reklam yapılmaktadır. Yardım paketlerinin üzerindeki yazılar kaldırılmalıdır.

*Açıktan dağıtılan bu yardımlarla; muhtaç olan insanların ‘’ONURLARI İLE OYNANMAKTADIR’’. Dağıtımlarda gizlilik ilkesine uyulmalıdır.

*Çeşitli kesimlerce “ramazanda yapılan bu yardımlar’’ amaca uygun dağıtılmadığı için,  çok büyük

bir İSRAFA   yol açmaktadır. Bu israfın önüne geçmek için mahalle ve köy muhtarlıklarından gerçek ihtiyaç sahiplerinin bilgisine başvurulması gerekmektedir.

 Durumu kamuoyunun takdirlerine sunarız.

 S a y g ı l a r ı m ı z l a.

 

İLETİŞİM:

0543 409 29 39                                                                                                                 

0532 434 32 32

AHMET AKGÜN 

TOPLUMSAL ETİK DERNEĞİ GENEL BAŞKANI

28/07/2011

Kullanıcı Adı :
Şifre :
Üye Ol   
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Copyright © 2011 Toplumsal Etik Derneði - AC Software Solutions